Bawana, New Delhi, Delhi
GST No. 07BVQPK0214C1ZZ
Approx. Rs 3,000 / KgGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 Kg |
| Colour | Red |
| Color | Red |
| Pigment Type | Organic |
| Application | Plastic, Construction, Paint, Textile, Ink, Rubber, Cosmetic |
| Form | Powder |
| Usage/Application | Paint |
| Packaging Type | 1 kg packing Tin Jar |
| Light Fastness | 5–6 |
| Heat Resistance | 180°C |
| Type | Organic |
| Purity | 99% |
| Packaging Size | 10 kg |
| Brand | Pidilite industries Ltd. |
Acrolite hp red Q9 pink is very good product and generaly use in footwear products
Explore More Products
© Durga Polychem. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited