Bawana, New Delhi, Delhi
GST No. 07BVQPK0214C1ZZ
Approx. Rs 730 / KgGet Latest Price
Product Details:| Pigment Type | Organic |
| Color | Yellow 12 |
| Purity | 98% |
| Shade | Lemon Yellow |
| Application | Rubber, Coating, Ink, Plastic |
| Colour Index | PY 14 |
| Light Fastness | 6–7 |
| Heat Resistance | 180°C |
| Brand | Sudarshan chemicals Ltd. |
| Packaging Type | 20 kg plastic bag |
| Form | Powder |
| Packaging Size | 10 kg |
Approx. Rs 275 / KgGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Color | Yellow |
| Commercial Name | Scarlet Chrome |
| Packaging Size | 25 kg |
| Brand | Sudarshan |
| Usage/Application | Paint ink rubber plastic |
| Product Type | Middle chrome 1322 |
| Grade | 1322K |
| Purity | 100% |
| Density | 5.5 g/cm3 |
| Form | Powder |
| Shade | Yellow |
| Sudarshan chemicals | 25 kg |
Explore More Products
© Durga Polychem. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited